Tca Peeling Set

Kimyasal “peeling”, ancak veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride mütenevvi derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlam sadece derinin ortaya çıkmasını hedefleyen ilkeyi yöntemidir. Tca peelingde amaç, dernek tabakalarında istenilen derinliğe büyüklüğünde hasar tekvin etmek okunuşu rejenerasyon sırasında acı iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak mütenevvi lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Tca peeling

Uygulanan maddenin içeriğine, konsantrasyon ve yürütüm yöntemine vabeste olarak epidermise, papiller ve retiküler dermise kadar penetrasyon gösterebilir. kimyevi peeling uygulamaları penetrasyonun derinliği, oluşturulan hasar okunuşu aktivite derecelerine bakarak yüzeysel, vasat ve derin sürdürmek amacıyla üç grupta toplanır:

Yüzeysel “peeling”

Stratum korneumun soyulması, daha ağırlık bir kez epidermal katman oluşumunun uyarılması ile ten yapısının düzeltilmesidir. Yüzeysel soymada, trikloroasetik hamız TCA %10-25, Jessner’in solüsyonu, alfa hidroksi hamız AHA, salisilik asit ve tretinoin solüsyonu kullanılabilir.

Orta derinlikteki “peeling”

Papiller okunuşu arka retiküler dermiste harabiyete yolculuk açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini okunuşu içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve ayrıca aktinik keratoz tedavisinde tesirli olan eş yöntemdir.

Derin “peeling”

Epidermis, papiller okunuşu retiküler dermiste nekroz ve inflamasyon oluşturarak şiddetli fotoyaşlanmada uygulanan tesirli aynı yöntemdir.
Orta okunuşu dip kimyasal soyma işlemi için; %35-50’lik TCA, Jessner’in solüsyonu ve %35’lik TCA kombinasyonu, %70’lik glikolik hamız okunuşu %35’lik TCA kombinasyonu veya %88’lik asit fenik kullanılabilir.

Uygulama

Saç bandını takın, delik çevresi, burun delikleri ve uç kenarlarını vazelinleyin. Cildi hoş ancak jelle temizleyip durulayın Ardından alkole batırılmış pamukla silin. Yüzey ne denli temizlenmiş ise o derecesinde asit etkili olacaktır.

Eldivenlerinizi giyin. Tca peelingi içki kâseye dökün ve pamuklu çubukları batırarak alından başlayın, tüm yüze göz çevresi dış sürün. Kronometreyi çalıştırın. Çubukları bastırmadan, ince yüzeyde gezdirin. Yoksa bazı yerleri fazla yakmış ve kalın silisli tutturmuş olursunuz.  Bir zaman bittiğinde yüzünüzü karbonatlı suya batırılmış pamukla silin. 3-4 kez pamuk yenileyerek yeniden silin. Suyla durulayın. Hemen shea butter’ı sürün, bastırmadan iyice yedirin. Bu onarıcı ve nemlendirici düşman olası olduğunca sık yüze sürün.

Ertesi güne fazla gergin, kaknem ve yüzeyinde zayıf sadece muşamba varmış gibi hisle uyanacaksınız. Nemlendirici yağları yerinde sürmeye parça edin. duyguları yerlerinden çatlamaya ve çok ayrıntılı eş katman soyulmaya başlayacak. Tıpkı güneş yanıklarında derinin soyulmasına benzer tek kalınlıkta… Sakın bu derileri çekmeyin soymayın! Bol nemlendirici sürüp bırakın. toplantı çok hassaslaşacaktır. Pembeleşecektir. Korkmayın. Bunlar 10 güne ölçüsünde normale dönmeye başlayacak. Sıcaktan, soğuk okunuşu rüzgârdan, güneşten ve ışınlarından uzak durun. tanınmayan çıkacak olan deride lekelenmeler yapabilirsiniz. Bu sebeple sabahları 3 saatte ancak 30 spf güneş koruyucuyu yineleyin okunuşu asla sürmeyi unutmayın!